Sualtı Hokeyinde Türkiye Şampiyonu Kocaeli Deniz Yıldızları

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 23:40
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası (TSSF) Balıkesir Atatürk Yüzme Havuzunda tamamlandı.

BÜYÜKLER SUALTI HOKEYİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BALIKESİR DE DÜZENLENDİ

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Atatürk Yüzme Havuzu, Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yaptı.
1-3 Temmuz Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonasının açılış töreni Balıkesir’de gerçekleştirildi. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen’in konuşmasıyla başlayan program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
Sualtı Sporları Federasyonu’nun en önemli branşlarından biri olduğunu ifade eden Özen, son günlerde yaşanan terör olaylarında da şehit düşen vatandaşlara rahmet diledi.

Özen açıklamasının devamında, "Sualtı Hokeyi Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nu uluslararası arenada Dünya ve Avrupa şampiyonalarında her zaman için bayrağını göndere çektirmiş, ulusumuzu ve federasyonumuzu gururla temsil etmiş en önemli branşlarından bir tanesidir. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında İspanya’da gerçekleştirilen turnuvada Erkek 23 yaş altı milli takımımız dünya şampiyonu olmuştur. Onları buradan tekrar tebrik ediyorum. Bu başarıyı perçinleyerek bu yıl nisan ayında Güney Afrika’da icra edilen Dünya Şampiyonasında da Büyük Erkek Milli Takımımız dünya ikinci olmuştur. Onları da ayrıca tebrik ediyorum. Sualtı hokeyi branşı bizi onurlandıran en önemli branşlarımızdan biridir. Bugün burada 15 erkek 9 bayan takımla mücadele ediyoruz" şeklinde konuştu.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen’in konuşması sonrası müsabakalara geçildi. İlk müsabakayı İstanbul Orka Sualtı Sporları Spor Kulübü ve Olimpik Yüzme Spor Kulübü gerçekleştirdi.

ŞAMPİYON KOCAELİ DENİZ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ

İstanbul, Ankara, Eskişehir ve Kocaeli’nden toplam 19 takımın katıldığı şampiyonada müsabakalarda 15 erkek 9 bayan takımı yer aldı. Müsabakalar pazar günü gerçekleştirilecek final maçı ile sona erdi. 19 takımın lig usulü yarışma sistemine göre mücadele verdiği Büyükler Sualtı Hokeyi Türkiye Şampiyonasında gülen taraf Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü oldu...

DENİZ YILDIZLARI

Telefon : 0 544 646 41 41

Yorum Ekle

0 544 646 41 41