Sualtı Hokeyi Milli Takımımız Yarı Finalde

Perşembe, 31 Mart 2016 19:14
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

Güney Afrika'da Düzenlenen Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonasında Milli Takımımız Yarı Finale Yükseldi.

SUALTI HOKEYİ MİLLİ TAKIMIMIZ YARI FİNALDE
Güney Afrika'da düzenlenen Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonasında Millilerimize rakip dayanmıyor.

Grup müsabakalarında TUR 2-1 USA / TUR 3-0 RSA / TUR 2-4 GB / TUR 1-0 FRA skorlarla tamamlanan karşılaşmalar sonucunda grup lideri olarak adını çeyrek finale yazdıran Sualtı Hokeyi Milli Takımımız Çeyrek Finaldeki rakibi Hollanda'yı 5-3 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonasında yarı final karşılaşması 1 Nisan 2016 Cuma günü saat 15:45 de Türkiye - İngiltere arasında oynanacak.

MİLLİ TAKIMIMIZDA 8 TANE DENİZ YILDIZI
Antrenörlüğünü Kadir Kırlıoğlu, Cem Ekşioğlu ve Gürhan Uncuoğlu hocalarımızın yaptığı Sualtı Hokeyi Milli Takımımızın 1 Antrenör ve 7 sporcusu Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübünden.

Özellikle Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası Şampiyonluğundan sonra Sualtı Hokeyi branşında daha da markalaşan ve Milli Takıma geçen yıl da olduğu gibi bu yılda birbirinden yetenekli sporcular kazandıran Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü milli değerleri ile gurur duyuyor olsa gerek.

Gerek Sualtı gerekse de Yüzme eğitimlerine çok büyük önem veren Kocaeli ve İlçelerinde sürekli yıldız sporcular yetiştirme hedefinde olan Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü olarak Sualtı Hokeyi Milli Takımımızda yer alan birbirinden değerli sporcularımızı bir kez daha kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Celal KAVAZ

Deniz Yıldızları Spor Kulübü Başkanı


MİLLİ TAKIMDA YER ALAN DENİZ YILDIZLARI
1- Antrenör Kadir Kırlıoğlu
2- Fatih Çakar
3- Bilal Emin Kahraman
4- Taha Çevik
5- Efecan Ay
6- İsmail Sarıkaya
7- Hakan Kutlu
8- Coşkun Yağız Aydın

 

KOCAELİ Lİ SPORCULAR DAMGA VURDU

Sualtı hokeyinde ilimiz, Türkiye’nin en önemli kulüplerini ve sporcularını bünyesinde bulunduruyor. Türkiye Şampiyonaları’nda çok başarı olan ilimiz kulüplerinde yer alan sporcular, aynı zamanda Mili Takım forması altında çok başarılı oluyor. Güney Afrika’da devam eden Dünya Şampiyonası’nda da Mili Takım kadrosunda ilimizde tam 7 sporcu yer alıyor.

DENİZ YILDIZLARI KULÜBÜ SPORCULARI
Kocaeli Deniz Yıldızları Kulübü Sualtı Hokeyi takımında forma giyen İsmail Sarıkaya, Bilal Emin Kahraman, Taha Çevik, Hakan Kutlu, Fatih Çakar, Coşkun Yağız Aydın ve Efe Can Milli Takım forması altında Güney Afrika’daki Dünya Şampiyonası’nda mücadele ediyor. Ayıra Milli Takım teknik ekibinde Deniz Yıldızları Antrenörü Kadir Kırlıoğlu da görev yapıyor.

ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ
Kocaelili sporcuların ağırlıkta olduğu Sualtı Hokeyi Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası’na ilk turu geçti, ismini çeyrek finale yazdırdı. Türkiye Milli Takımı, ilk turda Amerika’yı 2-1, ev sahibi Güney Afrika’yı 3-0, Fransa’yı 1-0, Belçika’yı 6-0 ve Kanada’yı de 5-1 yendi. Milli Takım grup maçlarında tek yenilgisini İngiltere karşısında 4-2’lik skorla aldı. Milli Takım, çeyrek finalde de başarılı olup, ismini finale yazdırmak istiyor.

DENİZ YILDIZLARI

Telefon : 0 544 646 41 41

Yorum Ekle

0 544 646 41 41