Kocaeli Yüzme Teşvik Yarışmaları Gebze Olimpik Havuzda Tamamlandı

Salı, 16 Şubat 2016 13:59
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme İl Temsilciliğince Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda Kulüplerarası Teşvik Yarışmaları Düzenlendi.

 

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme İl Temsilciliğince düzenlenen 2008-2009 doğumlu sporcuların katıldığı Kulüplerarası Yüzme Yarışmaları 17 Kocaeli kulübü ve 3 Sakarya kulübü toplam 387 Sporcunun katılımıyla Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda yapıldı.

14 Şubat 2016 Pazar günü saat 10:00 da başlayan yarışmalarda 2008-2009 doğumlu kulüp sporcuları ter döktü. Yarışmaların teşvik amaçlı düzenlenmesi nedeniyle 25 Metrelik havuzda serbest, kurbağalama, kelebek ve sırtüstü kategorilerinde gerçekleştirildi.

Birbirinden güzel ve eğlenceli yarışmalar ile ilgili bilgi aldığımız Yüzme branşı il temsilcisi Seyfi Kıvılcım - ''katılımın muazzam olduğunu , 2008-2009 doğumlu sporcuların gelecek vadettiğini ve özellikle Gebze ilçesinden müsabık olarak ilk defa katılan sporcuların iyi performans sergilemelerinin sevindirici olduğunu ifade etti.

222 Erkek , 161 Bayan sporcunun katılımıyla gerçekleşen müsabakaların aynı gün saat 16:00 da sona erdi.

EN FAZLA KATILIM DENİZ YILDIZLARI KULÜBÜNDEN

17 Kocaeli takımının katılım gösterdiği teşvik yarışmalarına kulübümüz Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü Gebze Yüzme Şubesi öğrencileri 4 aylık hazırlıktan sonra ilk defa bir yarışmaya katılmanın heyecanı ve başarısını bir arada yaşadılar.

2008-2009 doğumlu toplam 32 sporcumuzun ilk defa katıldıkları yarışmalarda yüzme serilerinde birincilik elde etmeleri Yüzme Temsilcisi Seyfi Kıvılcımın dikkatinden kaçmazken , kulüp antrenörlerimiz Begüm Arıkan,Ceren Sayan, Günışık Kumru, Alara Süloğlu, Muratcan Camgöz ve Doğukan Kavaz hocalarımızdan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda öğrencilerimizin performanslarının göz kamaştırdığını , kısa sürede hazırlanan sporcuların bu derece başarı sağlamalarının kendileri açısından çok sevindirici olduğunu ifade ettiler.

Kulüp başkanımız Celal Kavaz sualtı branşında elde edilinen dünya şamipiyonluklarının yanında yüzme branşında da dünya çapında başarılı sporcular yetiştirmeyi hedefledikleri Kocaeli nde Gebze şubesi antrenörlerinden ve sporcularından çok şey beklediklerini ifade etti. Teşvik yarışmalarında kulübümüzü temsil eden sporcularımızın performanslarının göz doldurduğunu ifade eden Kavaz  Yüzme Federasyonunun ve Yüzme İl Temsilciliğinin faaliyet programında yer alan tüm yarışmalara katılacaklarını ifade etti.

 

800 FOTOĞRAFIN YER ALDIĞI FOTO ALBÜM İÇİN TIKLAYIN

 

DENİZ YILDIZLARI

Telefon : 0 544 646 41 41

Yorum Ekle

0 544 646 41 41