TSSF Federasyon Kupası Şampiyonu Deniz Yıldızları

Pazartesi, 21 Aralık 2015 15:13
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

2015-2016 Türkiye Sualtı Sporları federasyonunca düzenlenen Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen Final Müsabakaları ile tamamlandı.

 

OLİMPİK HAVUZUN İLK TURNUVASINDA KATILIM YOĞUNDU

13 Erkek 10 Bayan takımın katılımıyla gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi Federasyon kupası 18 Aralık 2015 Cuma günü başlayan müsabakalar start aldı.

Aynı gün saat 15:30 da gerçekleştirilen açılış seremonisinde konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen katılan tüm takımlara ve sporculara başarılar diledi. Ayrıca Özen 23-Mart 2-Nisan tarihlerinde Güney Afrika da ki dünya şampiyonasına katılacak olan Milli Takımında belirleneceği turnuva da Milli takım antrenörleri ve Sporcularına başarılar diledi.

 

ÇİNTİMAR YÜZME SPORU BAŞARILARINDAN ÇOK MEMNUN

Açılış seremonisinde konuşan Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Muzaffer Çintimar turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar dileyerek Kocaeli ve Gebze ye hoş geldiniz dedi. Yüzme Sporuna her zaman destek verdiklerini dile getiren Çintimar Kocaeli ili olarak Sualtı Sporları Federasyonunun faaliyetlerinin ve son dünya şampiyonu olan 23 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Milli takımının başarısının bir parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Ayrıca Çintimar Gebze Olimpik Kapalı Yüzme havuzunun Kocaeli iline kazandırılmasında büyük emeği olan Kocaeli Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeoğlu'na ve Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu'na teşekkür etti.

 

BAYANLARDA ŞAMPİYON BUZ SPOR KULÜBÜ OLDU

2015-2016 Sualtı Hokeyi Federasyon Kupasında şampiyonlar belli oldu. Gebze olimpik kapalı yüzme havuzunda 3 gün süren müsabakalar sonucunda bayanlar kategorisinde gülen taraf rakibi BYEM Spor Kulübünü 2-1 mağlup eden BUZ SPOR KULÜBÜ bayan sualtı hokeyi takımı oldu.

Biyem Spor Kulübü 1-2 Buz Spor Kulübü

Üçüncülük Karşılaşmasında Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü rakibi Orka Spor Kulübünü 4-1 mağlup ederek Federasyon Kupası üçüncüsü oldu.

Dereceye giren takımlara Madalyaları ve kupaları TSSF Başkanı Dç. Dr. Şahin Özen, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Muzaffer Çintimar, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer ve Kocaeli Sulatı Sporları Branşı İl Temsilcisi Celal Kavaz takdim etti.

 

2015-2016 Bayanlar Sualtı Hokeyi Federasyon Kupasında Sıralama Şöyle Oluştu ;

  1. Buz Spor Kulübü
  2. BYEM Spor Kuübü
  3. Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü

 

ERKEKLERDE ŞAMPİYON KOCAELİ DENİZ YILDIZLARI

Günün son final karşılaşmalarında nefesler tutuldu. Gebze İlçesinde ilk defa sualtı hokeyi izleyen yüzlerce yüzme sporu meraklısı izleyiciler oynanan final müsabakalarında adeta kendinden geçti. Erkekler de üçüncülük karşılaşması Telekom Spor Kulübü ile Başkent Su Sporları Kulübü karşı karşıya geldi. Müsabaka da rakibi Başkent Su Sporları takımını 3-2 mağlup eden Telekom takımı turnuva üçüncüsü oldu.

2015-2016 Türkiye Sualtı Sporları Federasyon Kupası final karşılaşmasın da Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü karşı karşıya geldi.

Rakibi ODTÜ yü karşılaşmanın ilk devresinde baskı altına alan Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü skoru ilk yarıda 3-0 a getirdi. ODTÜ Spor kulübü farkın açılmaması için savunma ağırlıklı oyununu sürdürmesi neticesinde karşılaşma 5-2 Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübünün galibiyeti ile tamamlandı. Böylelikle 2015-2016 TSSF Kupası nın sahibi oldu.

DYK 5-2 ODTÜ

Dereceye giren takımlara Madalyaları ve kupaları TSSF Başkanı Dç. Dr. Şahin Özen, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Muzaffer Çintimar, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer ve Kocaeli Sualtı Sporları Branşı İl Temsilcisi Celal Kavaz takdim etti.

2015-2015 Erkekler Sualtı Hokeyi TSSF Kupası Sıralaması Şöyle Oluştu ;

  1. KOCAELİ DENİZ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ
  2. ODTÜ
  3. TELEKOM

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Kocaeli'nin Gebze ilçesinde düzenlenen Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası müsabakaları sona erdi.
Gebze Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen organizasyonun son gününde yarı final ve final müsabakaları gerçekleştirildi.
Erkekler kategorisinde final maçında ODTÜ SAS'ı 5-2 mağlup eden Deniz Yıldızları Spor Kulübü, kadınlarda ise Bilimsel Yüzme Eğitim Merkezi'ni 2-1 yenen Buz Yüzme Spor Kulübü, şampiyonluk kupasının sahibi oldu.
Final maçlarının ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan TSSF Başkanı Şahin Özen, önemli bir organizasyonu sorunsuz tamamlamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, turnuva boyunca tüm takımların rakiplerine karşı saygıda kusur etmeden, centilmence mücadele ettiğini söyledi.
Sezonun ilk turnuvasına katılan tüm kulüplere teşekkür eden Özen, şampiyon olan kulüpleri tebrik ederek kupalarını verdi.
Öte yandan, 3 gün süren turnuva boyunca tüm müsabakaları takip eden yetkililer, 23 Mart- 2 Nisan 2016 tarihlerinde Güney Afrika'da düzenlenecek Sualtı Hokeyi Büyükler Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek Türk Milli Takımı kadrosunu belirleyecek.

 

 

 

FOTOĞRAF ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYIN

 

DENİZ YILDIZLARI

Telefon : 0 544 646 41 41

Yorum Ekle

0 544 646 41 41