Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Açıldı.

Salı, 20 Ekim 2015 20:14
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun açılış törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Kocaeli Milletvekilleri Cemalettin Kaflı ile Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, CHP Kocaeli eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Kocaeli Milletvekili adayı Yakup Törk, kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri, Gebze Belediyesi'nin AKP ve CHP'li meclis üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.


SPORA ÖNEM VERİYORUZ
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende ilk olarak konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şunları söyledi; “Gebze’miz her şeyin en güzeline layık. Gençlerimiz, çocuklarımız her şeyin en güzeline ayık. Burada yıllar önce bir temel atılmıştı. Burada kurbağalar yüzüyordu. Dönem değişti. Türkiye’de tek başına güçlü bir irade geldi. Yıllar önce atılan temeli kaldırdık. Kocaeli’ne en güzel eserlerden birini Spor Bakanlığı le birlikte 15 milyona mal olan burayı yaptık. Sporun her branşına önem veriyoruz. Çocuklarımızın iyi yetişmesini istiyorsak çocuklarımızı sporla, sanatla, kültür çalışmaların ile meşgul olmasını sağlayacağız.

MAZERET YOK
Çocuklarımızın önünü açacağız. Yüzme çok önemli bir spordur. Her yaşta birinin yapabileceği bir spordur. Gebze’de yüzme bilmeyen kalmayacak. Bende gençlerle birlikte müsabakalara katılacağım. Olimpik yüzme havuzunu ilk kez Gebze’de yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kocaeli adına spor adına gururlandım. Çok daha güzellerini yapacağız. Ama Türkiye bunlar tek başına iktidarlarla bunları kazanılıyor. 1 Kasım’da da bunu gerçekleştireceğiz. Mazeret yok. Herkese hayırlı olsun.”TEŞEKKÜR ETTİ
Daha sonra söz alan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Bu tesisin kazandırılmasının mutluluğunu yaşıyorum. Beden sağlığı ve gençlerin sporla buluşması sağlıklı bir toplumun temel hazinesidir. Yüzme sporuna ilgi duyan kimse dışarda kalmayacak. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Güzeloğlu'nun ardından konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise şunları söyledi; “Gebze’miz için çok önemli bir yatırım olan bu tesisin açılışını yapmaktan mutluluk duyuyorum. Ülkelerin en temel görevi çocukların fiziksel ruhsal ve duygusal gelişimi sağlamaktır. Bu alanda en önemli yatırım spordur. Spora yapılan her yatırımı önleyici sağlık hizmetine yapılan yatırım olarak görüyoruz. Bir gencin spora başlaması zararlı alışkanlığa buluşma olasılığı yoktur. 13 yıldır gece gündüz çalışıyoruz. Şuanda bulunduğumuz tam olimpik, yarım olimpik ve çocuk havuzu var. Bugüne kadar spor alanına çok büyü yatırımlar yaptık.GEBZE’YE BUZ PATENİ SALONU
Kocaeli’nde 154 bin 468 lisanslı sporcu yaptık. Kulüp sayısını 473’e çıkardık. Stadyum inşaatımız devam ediyor. Gebze’de yaptığımız bu havuzun yanında da İzmit’te de tam olimpik, Dilovası, Kandıra’da ve Başiskele’de kapalı spor salonu yapıyoruz. Gebze’ye bir buz pateni spor salonu yapacağız. Derice’ye sporcu fabrikası yapıyoruz. Yavrularımızı geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Bu havuzun Gebze’ye ve tüm sporculara hayırlı olmasını diliyorum. Buraya en yoksul çocukların aileleri bile buradan yararlanıp spor yapması için bir çalışma yapacağız."

DENİZ YILDIZLARI

Telefon : 0 544 646 41 41

Yorum Ekle

0 544 646 41 41