Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Açıldı.

Cuma, 23 Ekim 2015 21:53
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu yoğun katılımla hizmete açıldı.

Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun açılış törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Kocaeli Milletvekilleri Cemalettin Kaflı ile Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, CHP Kocaeli eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Kocaeli Milletvekili adayı Yakup Törk, kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri, Gebze Belediyesi'nin AKP ve CHP'li meclis üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende ilk olarak konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şunları söyledi;

“Gebze’miz her şeyin en güzeline layık. Gençlerimiz, çocuklarımız her şeyin en güzeline ayık. Burada yıllar önce bir temel atılmıştı. Burada kurbağalar yüzüyordu. Kocaeli’ne en güzel eserlerden birini Spor Bakanlığı le birlikte 15 milyona mal olan burayı yaptık. Sporun her branşına önem veriyoruz. Çocuklarımızın iyi yetişmesini istiyorsak çocuklarımızı sporla, sanatla, kültür çalışmaların ile meşgul olmasını sağlayacağız."

Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, “Bu tesisin kazandırılmasının mutluluğunu yaşıyorum. Beden sağlığı ve gençlerin sporla buluşması sağlıklı bir toplumun temel hazinesidir. Yüzme sporuna ilgi duyan kimse dışarda kalmayacak. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ; “Gebze’miz için çok önemli bir yatırım olan bu tesisin açılışını yapmaktan mutluluk duyuyorum. Ülkelerin en temel görevi çocukların fiziksel ruhsal ve duygusal gelişimi sağlamaktır. Bu alanda en önemli yatırım spordur. Spora yapılan her yatırımı önleyici sağlık hizmetine yapılan yatırım olarak görüyoruz. Bir gencin spora başlaması zararlı alışkanlığa buluşma olasılığı yoktur.

DENİZ YILDIZLARI

Telefon : 0 544 646 41 41

Yorum Ekle

0 544 646 41 41