Sualtı Hokeyinde Dünya Şampiyonu Olduk.

Pazartesi, 17 Ağustos 2015 12:58
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

İspanya’da düzenlenen Sualtı Hokeyi Gençler Dünya Şampiyonası’nda Erkek Milli Takımımız finalde karşılaştığı rakibi Avustralya’yı 3-1 yenerek Dünya Şampiyonu oldu.

SUALTI HOKEYİ'NDE TARİH YAZDIK: SUALTI HOKEYİ ERKEK MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA ŞAMPİYONU

İspanya'da düzenlenen Sualtı Hokeyi Gençler Dünya Şampiyonası'nda Erkek Milli Takımımız finalde karşılaştığı rakibi Avustralya'yı 3-1 yenerek Dünya Şampiyonu oldu.
6-15 Ağustos 2015 tarihleri arasında İspanya'nın Castello de la Plana kentinde düzenlenen Sualtı Hokeyi 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda milli takımımız büyük bir başarıya imza atarak dünya şampiyonu oldu. Şampiyonanın ilk maçında eski dünya şampiyonu Güney Afrika’yı 3-1 yenen millilerimiz, turnuvanın şampiyonluk favorisi Avustralya ile 2-2 berabere kalarak tüm dikkatleri üzerine topladı. İngiltere’yi 3-1, Fransa’yı 2-0 yenen Türkiye, yarı finalde Kolombiya'yı 2-1 yenerek yarı finale yükseldi. Avustralya ile yaptığı final maçında şampiyonanın favori takımını 3-1 yenen millilerimiz dünya şampiyonluğunun sahibi oldu.

7 SPORCU KOCAELİ DENİZ YILDIZLARINDAN

Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü Dünya Şampiyonu olan Sualtı Milli Takımımızda 7 sporcusunu bulunduruyor. Kızlarla 2 , Erkeklerde 5 sporcusu bulunan Deniz Yıldızları Spor Kulübü dünya şampiyonluğu sevinci yaşayan Milli takımımıza sporcu kazandırmanın gururunu yaşarken,

konuyla ilgili Antrenör Kadir Kırlıoğlu  '' 23 yaş altı Milli Takımımızın çekirdek kadrosunu oluşturan sporcularım Hakan Kutlu, İsmail Sarıkaya, Coşkun Yağız Aydın, Sina Demirtaş, Efecan Ay, Begüm Arıkan, İlayda Andaç ' ın gece gündüz demeden antrenman yapıp dünya şampiyonu olmayı ve gururu ülkemize yaşatmayı hak ettiklerini belirtti. 

 


Sualtı Hokeyi Milli Takımımızı tebrik eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "İspanya'da düzenlenen Sualtı Hokey'i Erkekler Dünya Şampiyonası'nda şampiyon olan millilerimizi kutluyorum. Millilerimizin almış olduğu bu başarı hepimizi gururlandırdı. Bu vesileyle şampiyonlukta emeği olan tüm sporcularımızı ve teknik kadroyu tebrik ediyorum. Gelecekteki organizasyonlarda başarılarının devamını diliyorum."
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkan Vekili Doç. Dr. Şahin Özen ise, “Ülkemizde gelişmekte olan sualtı hokeyinde ki bu başarımız ile dikkatleri çektik. Bundan sona başarılarımız devam edecek. Tek ihtiyacımız olan daha fazla destek ve ilgi” şeklinde konuştu.
Dünya Şampiyonu olan Milli Takımımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Dünya Şampiyonu olan Sualtı Hokeyi Milli Takımımızı tebrik eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “İspanya’da düzenlenen Sualtı Hokeyi Erkekler Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olan millilerimizi kutluyorum. Millilerimizin almış olduğu bu başarı hepimizi gururlandırdı. Bu vesileyle şampiyonlukta emeği olan tüm sporcularımızı ve teknik kadroyu tebrik ediyorum. Gelecekteki organizasyonlarda başarılarının devamını diliyorum.”

 

 

DENİZ YILDIZLARI

Telefon : 0 544 646 41 41

Yorum Ekle

0 544 646 41 41