Gebze Olimpik Yüzme Havuzu Açılıyor.

Pazar, 09 Ağustos 2015 02:03
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze İlçesinde yapımına başlanan olimpik yüzme havuzunun inşaatında çalışmalar hızlandırıldı...

Büyükşehir Belediyesinin sporun altyapısına yönelik başlattığı tesisleşme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu çerçevede yüzme branşına ciddi önem veren Büyükşehir Belediyesi, söz konusu alana yönelik tesis hizmetinde de çalışmalarını devam ettiriyor.

Gebze'nin yıllardır özlemini çektiği olimpik yüzme havuzu müjdesini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu verdi.. Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada; Çocuklarımız ve gençlerimiz için Gebze’ye 3 ayrı havuzu bulunan olimpik yüzme havuzunu tamamladık' dedi

Gebze stadyumunun yanındaki atıl alanı değerlendirerek Olimpik Yüzme Havuzu yapan Büyükşehir Belediyesi, yüzme sporuna tam donanımlı modern bir tesis kazandırdı. Uluslararası standartlara sahip tesiste olimpik, yarı olimpik ve çırpınma havuzları yer alıyor. Tesis başarılı sporcuların yetişmesine katkı sağlarken uluslararası müsabakalara da zemin hazırlayacak.


3 AYRI HAVUZ BULUNUYOR

Tesisin içinde bir adet 2 metre derinliğinde 25 çarpı 50 ölçülerinde olimpik havuz, 1.60 metre derinliğinde 16 çarpı 25 ölçülerinde yarı olimpik ısınma havuzu ve 4.50 çarpı 11.00 ebadında bir de çocuk havuzu bulunuyor.

13 BİN 288 METRE KARE

Tesisin yüzme havuzları bölümüne 750 seyirci kapasiteli tribün yer alıyor. Tam donanımlı yapılan olan olimpik yüzme havuzu çeşitli su sporları organizasyonlarına ev sahipliği yapacak. Proje toplam 13 bin 288 metrekare alan üzerine inşa edildi. Tesis bodrum kat zemin kat ve bir kattan oluşuyor

 

GEBZE OLİMPİK YÜZME HAVUZU EYLÜL AYINDA AÇILIYOR.

Büyükşehir Belediyesinin sporun altyapısına yönelik başlattığı tesisleşme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu çerçevede yüzme branşına ciddi önem veren Büyükşehir Belediyesi, söz konusu alana yönelik tesis hizmetinde de çalışmalarını devam ettiriyor. Gebze’de yapımına başlanan olimpik yüzme havuzunun çalışmaları devam ediyor. Tesis tamamlandığında Türkiye’ye gurur kaynağı olacak ve geleceğin şampiyonlarına armağan edilecek. Çalışmalarda son aşamaya gelinen Gebze Olimpik Yüzme Havuzunun 2015 Eylül ayında tamamlanacağı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce faaliyet göstereceği duyuruldu.

 

Olimpik yüzme havuzu, Gebze Şehir Stadyumu arkasındaki mevcut kullanılmayan alanda inşa ediliyor. Toplam kapalı inşaat alanı 11 bin 850 metrekare olan tesiste olimpik, ısınma ve çocuk olmak üzere iki ayrı havuz yer alacak. Tesis bodrum ve zemin olmak üzere iki kattan meydana gelecek. Tesisin içinde bir adet 2 metre derinliğinde 25x50 ölçülerinde olimpik havuz, 1.60 metre derinliğinde 16x25 ölçülerinde ısınma havuzu ve 4.50x11.00 ebadında bir de çocuk havuzu bulunacak. Tesisin olimpik yüzme havuzu bölümüne 750 seyirci kapasiteli tribün yapılacak.

 

TÜM İMKANLAR DÜŞÜNÜLDÜ

Tesiste bir sporcu için gerekli tüm imkanlar titizlikle düşünüldü. Soyunma odaları, sauna, masaj, fitness center, teknik merkezler ve ısınma salonu gibi bölümlerin yer aldığı olimpik yüzme havuzunun birinci katında danışma, bilet satışı, büfe, ofis, seyirci fuayesi, kafeterya ve mutfak yer alacak. Tesisin havuz ve tribün çatısı çelik çatı olup, üzeri kenetli sistem trapezoidal kaplama şeklinde düzenleniyor. Dış cephe kaplaması ise alüminyum kompoze panel olarak düzenleniyor. Olimpik yüzme havuzu inşaatının bitimiyle yüzücüler, tam donanımlı ve modern bir spor tesisine kavuşmuş olacak.

YÜZME KURSLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Gebze Olimpik Yüzme Havuzunun tamamlanması ile Gebze İlçesinde faaliyet gösterecek yüzme kulüplerinin sayısı da artacağa benziyor. Eylül ayında tamamlanması beklenen Yüzme Havuzuna şimdiden yoğun talep var.

Gebze ilçesinde yüzme branşı üzerinde geleceğin yıldızlarını yetiştirmeyi hedefleyen bir çok kulüp ön kayıtlarını almaya başladı. Bunlardan en dikkat çekeni Milli takım antrenörlüğü yapmış ve Milli Takım forması giymiş antrenörler eşliğinde yıldız yüzücüler yetiştirmeyi hedefleyen Kocaeli Denizyıldızları Spor Kulübü. Deniz Yıldızları Spor Kulübü halen Kocaeli merkezde birbirinden başarılı yüzücüler yetiştirerek Türkiye şampiyonlarında ve uluslararası arena da boy göstermeye devam ediyor.

         

DENİZ YILDIZLARI ANTRENÖRLERİ GEBZE GENÇLERBİRLİĞİ SPOR KULÜBÜNDE

Gebze de yüzme branşında bu yıl ilk defa faaliyet gösterecek olan 2. büyük kulüp ise Gebze Gençlerbirliği Spor Kulübü. Bünyesine birbirinden başarılı Milli Sporcu olmuş antrenörleri ekleyen kulüp 2008 yılında kurulmuş ve Hentbol-Voleybol-Basketbol branşlarında 2. lige kadar yükselme başarıları göstererek adını gebze spor tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Yüzme branşında müsabık sporcular yetiştirmeyi hedefleyen ve yüzme sporunda uluslararası arena da gebze ye ilk madalyaları getirmeyi hedefleyen Gebze Gençlerbirliği Spor Kulübü Yüzme Şubesi Milli Takım forması giymiş ve Milli Takım Antrenörlüğü yapmış birbirinden başarılı Yüzme Antrenörlerini kulüp bünyesine katması yoğun başvuru talebine neden oldu.

DENİZ YILDIZLARI

Telefon : 0 544 646 41 41

Yorum Ekle

0 544 646 41 41