Yüzme Sporu Hakkında Soru Cevap

Cuma, 10 Temmuz 2015 15:54
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

Yüzme Kursu Soru Cevap

Yüzme kursuna gitmeden önce bu konuda sık sorulan sorulan sizlere yüzme kursu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Mutlaka okuyun.

 

Yüzme kursuna üyelik için gerekli belgeler nelerdir?

Yüzme kursuna başlamadan önce ofisimize gelip kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında verilecek formu buradan indirebilirsiniz.

Yüzme kursu üyeliği için gerekli kişisel malzemeler nelerdir?

- Bone. (Ücreti karşılığında mağazamızdan veya havuzda bizden temin edebilirsiniz)

- Yüzücü gözlüğü. (Ücreti karşılığında mağazamızdan veya havuzda bizden temin edebilirsiniz) 

- Mayo veya Şort. (Ücreti karşılığında mağazamızdan veya havuzda bizden temin edebilirsiniz) 

- Otelimizde tek kullanımlık terlikler verilmektedir. Tercihinize göre isterseniz kendi terliğinizi de getirebilirsiniz.

- Havlu Swissotel'imizde sunulmaktadır, yine kendi tercihinize göre kendi havlunuzu da getirebilirsiniz.

- Şampuan, krem vc. Yine Swissotel'imizde sunulmaktadır, tercihinize göre getirebilirsiniz.

 

Kaç derste yüzme öğrenebilirim?

Önecelikle kişiniz daha önce herhangi bir spor yapıp yapmadığı, fiziksel hareketliliği, psikolojisi ve genetik transferi gibi faktörler kişilerin yüzme eğitim sürecini etkiler, ancak duzenli olarak gelen ve kararlı olan herkes 8-12 özel ders gibi bir sürede yüzmeyi öğrenebilir.

(Ortalama; 8-12 seansta, ancak tecrübeyle söylenebilir ki ortalama yetenekteki bir kişinin, su duygusunu kazanması, suyun kaldırma kuvvetine inanması, suyla barışması, can güvenliğini sağlayacak kadar kendi kendine yüzebilmesi). Ancak hedefinizi biraz daha yüksek tutmanız halinde yani yüzme tekniğinizi geliştirmek için ise daha fazla zamana ihtiyacınız olduğunu kabul etmelisiniz. Küçük yaşlarınızda yaptığınız diğer sporlar, beslenme alışkanlığınız, mesleğinizin ne denli hareketli veya stabil olduğu, yüzme eğitmeninizin tecrübesi gibi birçok etken daha etkili yüzüp yüzemeyeceğinizi belirleyen temel faktörlerdendir. Bu sebeple yüzme öğretmeninizi seçerken fiyatına değil tecrübesine ve referanslarına göre karar vermelisiniz.)

 

Ne kadar zamanda yüzme öğrenilir?

Bizler sizlerin uygun olduğu zamanlarda yüzme derleri vermekteyiz bu yüzden; Sizin ne kadar sıklıkla derslere gelebiceğinize bağlıdır, siz ne kadar sık derse gelirseniz o kadar süre kısalır, Yani bu 2 haftada olabilir 3 ayda olabilir.

 

Yüzme kursuna ne zaman başlanabilir?

Kontenjanımız sınırlıdır. Planladığınız zaman başlayabilmeniz için ön-kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Sizlere karar aldığınızda, vakit kaybetmeden başlamanızı öneririz, sonrasına bırakırsanız, bu durum gelecektede devam edecektir, bu yüzden vakit kaybekmeden başlamanızı öneririz.

 

6-14 yaşındaki küçük çocuklar için yüzme kursu var mı?

Evet var, aynı şekilde çocuklarada özel (birebir) yüzme dersleri vermekteyiz.

 

Yüzme biliyorum, eğitim almadan serbest yüzmeye gelebilir miyim?

Bizim sertbest yüzme hizmetimiz yoktur, sadece yüzme eğitimi vermekteyiz.

 

Gelmediğim seansların telafisi yapılır mı?

Prensip olarak, kararlaştırdığımız saatte gelmemişseniz yüzme dersiniz yapılmış sayılır.

 

Kredi kartı geçerli midir? Taksit yapılabiliyor mu?

Fiyatlar peşin ödemeler için geçerlidir, ancak kredi kartı geçerlidir, tek çekimde ve taksitli çekimlerde (Bonus ve World kartlara) banka faiz oranları yansıtılmaktadır.

 

Yüzme öğreneceğinizi garanti ediyor muyuz?

Evet yüzme öğreneceğinizi garanti ediyoruz. Ne kadar sürede öğreneceğinizi sizin kişisel yeteneğiniz, su korkunuz, spor geçmişiniz vb. belirler. Süreç konusunda hiçbir eğitim kurumu önceden tahminde bulunamaz. Çünkü yüzme eğitimi kişiye özgüdür. Önemle hatırlatmak isteriz ki; temel yüzme eğitimi süresince dersleri aksatmamanızı tavsiye ediyoruz.

Satın aldığım yüzme derleri ne kadar süre için geçerlidir?

Yüzme dersleriniz satın aldığınız tarihten itibaren 3 ay süresince geçerlidir.

 

Hangi durumlarda özel yüzme dersi alınmalıdır?

Yetinkişlerde (14 yaş ve üzeri) zaten topluca yani gruplar halinde yüzme eğitimi tavsiye edilmez, bizlerde topluca yüzme eğitimi vermemekteyiz.

 

Yüzme gruplarında Kadın-Erkek karma mıdır?

Yüzmeyi gruplar halinde yapmadığımızı söylemiştik birebir yüzme dersi veriyoruz, bu yüzden boyle bir seceneğimiz yok.

 

Yüzme antrenörü bayan mıdır?

Bayan ve erkek yüzme yüzme antrenörlerimiz vardır, ancak sadece bayanlar özellikle bayandan yüzme eğitimi almak istediklerinde bayan hocalarımız bu kişilere eğitim verebilmektedir. Erkek kursiyerlerimizin bayan hocadan eğitim alması gibi bir seçenek bulunmamaktadır.

 

Yüzme eğitmenlerinin mesleki kariyerleri nedir?

Bu işin eğitimini almış ve Türkiye Yüzme Federasyonu belgeli antrenörlerdir. Üniversite çağında yüzme eğitimi alıp antrenör olan beden eğitimi mezunlarından çoğu (Kendini yetiştirenler veya yüzücü kökenli olanları hariç) 0üzme antrenörlüğü konusunda tecrubesizdirler, bu konuda da yanlış algılama vardır toplumda, tüm beden eğitimi mezunları yüzme antrenörlüğü yapamaz, belgesi, bilgisi, tecrubesi olması gerekir.

 

Cankurtaranlar havuzda yüzme eğitimi verebilirler mi?

Hayır veremezler çünkü; Cankurtaran adı üstünde havuzda ya da denizde can güvenliğini sağlayan personeldir, yüzme eğitimi verebilmesi için Yüzme Antrenörlüğü belgesi de olması gereklidir, ayrıca cankurtaranlık görev saatinde yüzme dersi vermesi doğru değildir, malesef tesisler her iki konuyada çoğu tessis dikkat etmemedir.

 

Derin havuzda yüzme öğrenmek doğru mu?

Hayır değil,ayağınızın yere basabildiği bir havuzda yüzme eğitimi alın, çünkü derin havuzda ders sayısı uzar ve kötü bir deneyim ile eğitiminiz sekteye uğarabilir,eğitim kalitesi düşer, ayrıca antrenörde hakim olmakta zorlanır.

 

Ayağınızın yere bastığı bir havuz da nasıl yüzeceğim?

Zaten hangi havuzda olursanız olun yatay yüzersiniz o yüzden havuzun derin olmaması engel teşkil etmez. Yüzmeyi öğrendikten sonra derin tecrubesi yapmanızda fayda vardır, ama başlangıçta tavsiye etmiyoruz.

 

Yüzme kursu araştıran adaylara tavsiyelerimiz nelerdir?

* Kesin kayıttan önce mutlaka havuza bakmanızı tavsiye ederiz,

* Ayağınızın yere basabildiği bir havuzda yüzme eğitimi alın, çünkü derin havuzda ders sayısı uzar ve kötü bir deneyim ile eğitiminiz sekteye uğarabilir,eğitim kalitesi düşer, ayrıca antrenörde hakim olmakta zorlanır. 

* Mümkünse yüzme eğitmeniniz ile görüşün,

* Yüzme havuzunun su kalitesi hakkında bilgi isteyin,

* Kurumun referanslarını sorgulayın,

* Yüzme havuzunun soyunma odalarını, duşları vs. inceleyin,

* Havalandırma kalitesini inceleyin. Zira astım hastaları için bu çok önemlidir.

 

Servis aracı hizmeti var mı?

Hayır yok özel (Birebir) Yüzme Eğitimi verdiğimizden kendi imkanlarınızla gelmeniz gerekmektedir.

DENİZ YILDIZLARI

Telefon : 0 544 646 41 41

Yorum Ekle

0 544 646 41 41